Domov Kúpelnové študio, obklady a dlažby Obklady a dlažby RAKO

Produkty


RAKO

LASSELSBERGER s.r.o. je najväčším výrobcom keramických obkladov a dlažieb v ČR a zároveň patrí k najväčším európskym výrobcom obkladových materiálov. LASSELSBERGER s.r.o. zachováva a rozvíja tradíciu českej značky RAKO s komplexnou ponukou bytovej keramiky. Systémové riešenia komerčných alebo vysoko namáhaných nekomerčných objektov zaisťuje svojimi výrobkami pod značkou LB OBJECT. Značka

RAKO, ktorá oslavuje 125. výročie svojho vzniku, reprezentuje ucelené série obkladačiek a dlaždíc vrátane bohatého sortimentu dekoračných doplnkov pre kúpeľne, kuchyne a podlahy bytových interiérov. Z hľadiska životného štýlu, je orientovaná na konečných užívateľov s vysokými nárokmi na dizajn a úžitkovú hodnotu ponúkaných materiálov. Výroba keramiky RAKO začala v Rakovníku v roku 1883. Výrobný sortiment sa postupne rozširoval od žiaruvzdorných tehál a neglazovaných dlaždíc až po glazované, rôzne zdobené dlaždice, pórovité obkladačky, mozaiku, kachľové pece a špeciálne reliéfne obklady budov a fasád.

Pre systémové riešenia objektov, vyrába spoločnosť LASSELSBERGER keramické obklady pod značkou LB OBJECT. Jedná sa o vzájomne sa doplňujúce systémy obkladačiek a dlaždíc určených hlavne pre projektové a investičné účely. Hlavný dôraz je pri výrobkoch týchto značiek kladený na variabilitu, funkčnosť, vynikajúce vlastnosti a vysokú úžitkovú hodnotu.

Logo RAKO zachytáva asyrského kráľa Assurnasirpala II., ktorý patril k zakladateľom novoasyrskej ríše. Keramická misa, ktorú drží panovník v ruke na jednom z výjavov z tej doby, sa nazývala RAKO a stala sa symbolom tisícročnej tradície keramiky. Postava kráľa bola umiestnená na osemhrannú kachľu a doplnená nápisom RAKO nad jeho hlavou. Prvé použitie loga bolo zaznamenané v roku 1935.