Domov Kúpelnové študio, obklady a dlažby Obklady a dlažby KOLO

Produkty


KOLO

SANITEC GROUP

SANITEC je najväčším výrobcom a dodávateľom sanitárnej keramiky, kúpeľňového nábytku, sprchovacích kútov a vaní v Európe. Zaujíma i významné postavenie v celosvetovom meradle. SANITEC je najväčším resp. druhým najväčším výrobcom a dodávateľom v každej krajine. Do tohto medzinárodného koncernu patrí napríklad KERAMAG, ktorý je číslom 1 v Nemecku, takisto ako KOLO v Poľsku, ALLIA vo Francúzsku, IFÖ vo Švédsku či IDO vo Fínsku.

SANITEC neustále zvyšuje obrat, jednak zvyšovaním vlastného predaja a ďalej tiež akvizíciami. V roku 2004 Sanitec dosiahol obrat 899 miliónov EUR. V súčasnosti má cca. 7.000 zamestnancov, 28 výrobných závodov a obchodné zastúpenie po celom svete. Hlavné sídlo koncernu Sanitec je v Helsinkách vo Fínsku a v Ratingenu v Nemecku. Od 4. februára 2005 je vlastníkom všetkých akcií a novým majiteľom  skupina EQT Private Equity Funds. Ďalšie informácie môžete získať na

HISTÓRIA SANITEC GROUP

Spoločnosť Sanitec Corporation bola založená v roku 1990 ako dcérska spoločnosť fínskeho koncernu  Wärtsilä Corporation. Spoločnosť Wärtsilä Corporation sústredila do spoločnosti Sanitec všetky aktivity v oblasti kúpeľní. Spoločnosť Sanitec v tom čase zahŕňala výrobný závod Wärtsilä Tammisaari Porcelain (v súčasnosti Ido Bathroom), Ifö Sanitär AB, Porsgrund A/S a Evac AB. Do roku 1991 bola skupina Sanitec aktívna najmä vo Fínsku, Švédsku a Nórsku. V roku 1991 sa materská firma Wärtsilä spojila s firmou Lohja Oy a vznikla spoločnosť Metra Corporation. Sanitec ostáva jej dcérskou spoločnosťou.

Najvýznamnejšie udalosti

1870

História koncernu Sanitec siaha do roku 1870, kedy vznikol v Helsinkách vo Fínsku závod na keramiku Arabia

1949



1990

Wärtsilä Corporation kúpila závod na výrobu sanitárnej keramiky Arabia, ktorý bol následne presunutý do Tammisaari vo Fínsku

Wärtsilä Corporation sústredila do spoločnosti Sanitec všetky aktivity v oblasti kúpeľní – závody Wärtsilä Tammisaari Porcelain (v súčasnosti Ido Bathroom), Ifö Sanitär AB, Porsgrund A/S a Evac AB

1991


1991

Wärtsilä sa spojila s firmou Lohja Oy a vznikla spoločnosť Metra Corporation. Sanitec Corporation je dcérskou spoločnosťou Metra Corporation

Sanitec prevzal spoločnosť Allia S.A. vo Francúzsku (založenú 1892) a Keramag AG v Nemecku (založenú v roku 1903)

1993

Sanitec prevzal spoločnosť Pozzi Ginore v Taliansku (založenú 1735) a Sanitec Kolo v Poľsku

993

1995

1997


1998

Sanitec prevzal firmu Fas vo Francúzsku

Sanitec kúpil firmu Laminex v Poľsku a Varicor vo Francúzsku

Sanitec získal 50% podiel v Sanitec Johnson Suisse v Malajzii a Lecico v Egypte

Sanitec prevzal firmu Domino v Taliansku (Albatros)

1999

1999

Sanitec prevzal Sanivac a AquaMar v Nemecku

Sanitec prevzal Sphinx v Holandsku, ktorý vlastní firmu Koralle v Nemecku (založenú 1969)

1999

1999

2001

Sanitec získal zvyšných 50% v Sanitec Johnson Suisse v Malajzii

Sanitec bol v 07/1999 zalistovaný na burze v Helsinkách

Sanitec kúpil firmu Twyford vo Veľkej Británii

2001

 

2001

2004

2005


2006

Investičné fondy Pool Acquisition Helsinky Oy, vlastnené spoločnosťou BC Partners, sa stali vlastníkom kompletného podielu akcií v spoločnosti Sanitec Corporation

Sanitec bol v 10/2201 vylistovaný z burzy

Spoločnosť Sanitec Corporation predala firmu Eva Environmental Solution

Spoločnosť EQT Private Equity Funds kúpila všetky akcie spoločnosti Sanitec Corporation

Spoločnosť Sanitec prevzala majoritný podiel v závode Slavuta na Ukrajine

Mnohé z hore uvedených spoločností majú bohatú tradíciu, ktorá siaha až do 18. storočia.


Pravideľný tvar keramiky pôsobí, že priestor v kúpeľni bude čistý a viditeľný. Výnimočne šetrná forma zavádza do vnútra kľud. Masívna a pevná konštrukcia keramiky dáva pocit bezpečia, štability a pohodlia.

Sprchovacie kúty AKCENT PLUS boli navrhnuté s myšlienkou o tých náročnejších užívateľoch. Neopakovateľný dizajn týchto kútov to je vycibrená jednoduchosť tvarov a čistá priestorová forma.

Zavedenie najmodernejších technických riešení a najvyššia funkčnosť to sú dodatočné prednosti. Pre sprchovacie kúty AKCENT PLUS sú špeciálne navrhnuté plytké sprchovacie vaničky.

Systém akosti a ochrany životného prostredia

Predseda vedenia, Marek Kukuryka

SANITEC Koło je výrobcom a distributérom širokej palety výrobkov vybavenia kúpeľní.
Hlavným cieľom SANITEC Koło je splniť vzrastajúce požiadavky zákazníkov a zároveň zaistiť maximálnu efektivitu. Spokojnosť zákazníkov je podmienkou existencie a rozvoju firmy. Preto sa snažíme rozpoznať ich potreby a požiadavky.

Sme svedomí, aký máme vplyv na životné prostredie, preto venujeme veľkú pozornosť jeho ochrane. Našu činnosť vedieme tak, aby ingerencia v životné prostredie bola čo najmenšia.

Naše usilovanie smeruje ku splneniu týchto zámerov:

 • zaručenie spokojnosti zákazníkov – na čas dodané objednané výrobky s dohodnutými akostnými parametrami a za prístupnú cenu.
 • systematická kontrola úrovne spokojnosti zákazníkov s nami ponúkaných výrobkoch a služieb.
 • systematické zdokonaľovanie výrobných procesov cieľom neustáleho zlepšovania akosti a efektívnosti, optimalizácia nášho vplyvu na životné prostredie a racionálne užívanie surovín, materiálov a prírodných zdrojov.
 • stimulácia pro-akostných a ekologických činností u našich dodávateľov.
 • predchádzanie znečisťovaní a ohrození životného prostredia.
 • používanie aktuálnych noriem, predpisov a právnych požiadaviek, ktoré sa týkajú našej organizácie.
 • segregácia vytváraných odpadov pre ich spätné využitie.
 • podvyšovanie kvalifikácií zamestnancov – stváranie možnosti doškolovania.
 • podvyšovanie pro-ekologického vedomia a postavy našich zamestnancov.
 • systematická analýza rozvoju a technického pokroku v oblasti kúpeľňového vybavenia a svetovom trhu pre zlepšenie atraktivity našej ponuky.
 • zdokonaľovanie našej organizácie – zaručenie správnej komunikácie, rozloženie zodpovednosti a stanovenie kompetencii tak, aby každý zamestnanec na akomkoľvek stanovisku zodpovedal za akosť svojej práce a spoluprácu ak so zákazníkom ak domácim tak zahraničným.
 • zaručenie dobrých priateľských podmienok práce.

Pre realizáciu Systému kvality a životného prostredia, vedenie poľskej skupiny SANITEC Koło zaviedlo, dodržuje a zdokonaluje systém organizácie v súlade s normami ISO 9001:2000 a ISO 14001:1996.

Systém akosti a ochrany životného prostredia SANITEC Koło je známy zamestnancom a dostupný pre všetkých záujemcov.

Program Quattro je novým radom sanitárnej keramiky a nábytku. Je silný a originálny, vychádza z pravouhlých tvarov. Vysoká kvalita použitých materiálov zaisťuje trvácnosť. Vďaka originálnemu dizajnu programu Quattro získa vaša kúpeľňa vlastného ducha.

Z kúpeľní, ktoré sú vybavené výrobkami Quattro, vyžaruje pokoj. Silné tvary umývadiel, s vyváženou a stabilnou vnútornou stranou, dávajú priestoru pocit spoľahlivosti. Priame línie sanitárnej keramiky umožňujú vyniknúť kráse kúpeľňových doplnkov. Vďaka teplým farbám nádherných skriniek sa interiér stáva útulnejším.  Výrobky Quattro vnášajú do kúpeľne pocit rovnováhy a zaručujú pocit pohodlia a nezávislosti.

Séria EGO prezentuje módny v kúpeľni geometrický štýl keramicky. Je to séria z horných políc s keramickými výrobkami, určená pre zákazníkov s vycibreným vkusom a konkrétnymi požiadavkami.